Wszyscy z pewnością wiedzą, jaką ważną rolę dla naszego organizmu pełnią witaminy i mikroelementy. Dostarczamy je do organizmu wraz z naszym pożywieniem lub też dodatkowo się suplementujemy. Zauważamy również, że kondycja naszej skóry jest wprost zależna właśnie od prawidłowej proporcji występowania w naszym organiźmie tych pierwiastków.
Na początek przyjrzyjmy sie poszczególnym witaminom, czym są i jaki mają wpływ na nasze ogólnie ujmując zdrowie. Zacznijmy, może nietypowo od witamin z grupy B.
Do tej grupy należy dziewięć bardzo ważnych związków:
B1 - tiamina
B2 - ryboflawina
B3 - niacyna (kwas nikotynowy, nikotynamid)
B4 - cholina
B5 - kwas pantotenowy
B6 - pirydoksyna
B7 - biotyna
B9 - kwas foliowy
B12 - kobalamina
Witaminy z tej grupy są niezwykle ważne dla naszego organizmu; wchodzą w skład enzymów lub je aktywizują, czyli mają wpływ na cały metabolizm komórkowy.
Zawarte są głównie w kaszy jęczmiennej i gryczanej, podrobach, mięsie, migdałach, jajach, kalafiorze czy kapuście.
Szczegółowo zacznijmy od witaminy B1
Bardzo ważna dla systemu nerwowego oraz przy przemianie węglowodanów. Jest podstawowym czynnikiem zapewniającym zdolność koncetracji oraz sprawność umysłową; wpływa na dobre samopoczucie, niweluje zmęczenie. 
A dobre samopoczucie ma wpływ na naszą skórę również. Każdy stres, zaburzenia emocjonalne od razu są widoczne na naszej twarzy przecież. Zadbajmy zatem o siebie, poprzez odpowiednią dietę i oczywiście w oparciu o naturalne kosmetyki do pielęgnacji naszej skóry.

W następnych artukułach będziemy kolejno omawiać inne witaminki :)