Dla każdej z nas, nasz wygląd jest bardzo istotny; promienna cera, zdrowy wygląd no i te nasze włosy..
I powstaje pytanie, jak o nie zadbać, bez względu na porę roku, tak żeby wyglądały na zdrowe i odżywione. Częste farbowanie czy prostowanie prostownicą z pewnością im nie służy. Czy naturalne kosmetyki mogą temu zaradzić?

Oczywiście!!!

Ale zacznijmy od początku.

Co to są w ogóle włosy? To specjalistyczny wytwór naskórka, występujący u ssaków na powierzchni skóry, zbudowany z keratyny. Włosy występujące na ciele pełnią funkcję termoregulacyjną i ochronną.
Podstawowym składnikiem włosa jest wspomniana wcześniej keratyna a w pigmencie włosa
występuje barwnik o nazwie melanina. To dzięki temu barwnikowi nasze włosy mają odpowiedni kolor.
Keratyna wytwarzana jest w naskórku i zbudowana między innymi ze związków siarki i azotu i miedzi. Mamy dwa rodzaje barwnika: ziarnisty i rozproszony. Ziarnisty nadaje włosom ciemny kolor, a rozproszony barwę jasną. Im więcej we włosach barwnika rozproszonego tym włosy są jaśniejsze. I to także determinuje właściwy sposób o dbanie naszych włosów.
Dla wszystkich kobiet, bez względu na pigment najważniejsza jest dbałość o ich stan nawilżenia a w tym świetnie sprawdza się olej kokosowy. Przed każdym myciem zastosowanie gotowej maski na bazie oleju kokosowego bądź nałożenie go w postaci czystej na 10-15 minut, po kilku kuracjach już będzie zauważalny efekt odpowiedniego nawilżenia. Do samego mycia stosowanie delikatnych, naturalnych szamponów; tu dla blondynek na przykład: https://naturalo.pl/Dr-Duda-Szampon-uzdrowiskowy-mineralny-z-biosiarka-SPA-p1181; Do przygotowania tego mineralnego Szamponu Uzdrowiskowego z biosiorką-SPA użyto to, co w Busku-Zdroju najlepsze - mineralnej źródlanej słonej wody siarczkowo-siarkowodorowej i solanki jodkowo-wapniowo-magnezowej. Natomiast do włosów ciemnych rekomenduję  https://naturalo.pl/Sadza-Soap-Czarny-szampon-z-weglem-aktywnym-p1334
Oczywiście jest dużo innych szamponów na przykład na bazie czarnej rzepy, które z powodzeniem mogą stosować szatynki czy brunetki.
Raz na jakiś czas po umyciu włosów można zastosować samodzielną maskę składającą się z żółtka kurzego jaja, miodu i soku z cytryny. Po zabiegu tym włosy powinnyśmy dodatkowo umyć i dobrze spłukać. Na zakończenie zaś końcówki włosów zabezpieczyć olejkiem z masła SHEA.
Pamiętajmy, każda z nas jest piękna i zasługuje na naturalny luksus!!!