Ochrona przed zarazkami czy bakteriami jest bardzo istotna i to z pewnością każdy wie. Wiemy również, że większość drobnoustrojów znajduje się na naszych dłoniach i częste ich mycie stanowi podstawową profilaktykę przed zakażeniem. Ale nie zawsze mamy możliwość umycia rak, na przykład jesteśmy w podróży czy w miejscu z brakiem dostepu do wody i mydła. I tutaj rozsądnym rozwiązaniem jest stosowanie żeli antybakteryjnych, które możemy zakupić w drogeriach lub przygotować samodzielnie. Sposób przygotowania jest bardzo prosty i szybki. Poniżej sposób przygotowania żelu, który skutecznie będzie nas zabezpieczał przed bakteriami. Potrzebujemy następujących składników:

jakikolwiek żel aloesowy, który bedzie stanowił naszą bazę np Holika Holika Aloe 99% Soothing Gel Żel aloesowy https://naturalo.pl/Holika-Holika-Aloe-99-Soothing-Gel-Zel-aloesowy-250-ml-p1446
alkohol 70%
olejek eteryczny o właściwościach odkażających np olejek z drzewa herbacianego

po wymieszaniu wszystkich składników (w przypadku olejku z drzewa herbacianego wystarczy kilka kropel) mamy gotowy produkt, który po przełożeniu do małej buteleczki zawsze możemy mieć przy sobie i korzystać w sytuacjach, w których nie możemy skorzystać z umycia rąk wodą z mydłem.