Jak skutecznie oczyścić skórę twarzy?

 Wiosna już zawitała do nas na dobre, za oknem budzi się przyroda a pączki kwiatów jak i same kwiaty radośnie spoglądają w promienie słońca. Taka aura dla każdej z nas ma bardzo pozytywny wpływ zarówno od strony fizycznej jak i psychicznej i emocjonalnej. Cóż nam jeszcze może brakować? Naszej również jasnej i rozświetlonej cery. Po smutnej zimie, podczas której nasza skóra wystawiona była na niskie temperatury i chłodny wiatr przyszedł czas na beztroską, naturalną, wiosenną pielęgnację.
Przesuszona, zaczerwieniona skóra na twarzy? Zrogowaciały naskórek?
Możemy sięgnąć po profesjonalne zabiegi kosmetyczne takie jak peelingi ale również możemy skorzystać z naturalnych i sprawdzonych maseczek, dzięki którym nasza skóra może odzyskać swój blask. W szczególności polecam maski z dużą zawartością składników organicznych, witamin i minerałów, na przykład:
Maska do twarzy koenzym Q10 i witaminy E,C
Witamina C
Działa na skórę: silny przeciwutleniacz, aktywnie zwalcza zaczerwienienia i zapobiega utracie wilgoci, wspomaga produkcję kolagenu, spowalniając w ten sposób proces starzenia się skóry.
Witamina E
Efekty na skórze: nasyca skórę korzystnymi mikroelementami, tonizuje i odświeża, wspomaga jej aktywną regenerację, nawilża i wygładza skórę, zmniejsza stan zapalny.
Koenzym Q10
Wpływ na skórę: ma wyraźne właściwości przeciwutleniające, chroni komórki przed wolnymi rodnikami, pomaga zapobiegać starzeniu się skóry. Pobudza podaż komórek energią, przyspiesza ich regenerację, wpływa na odmłodzenie skóry.